
За встановленими правилами, податок на два рівних за площею будинки в одному місті однаковий. При цьому, один будинок знаходиться на околиці і коштує 1 млн. грн., а інший – в центрі, і його вартість 10 млн. грн.
Тому Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, яким, зокрема, пропонує формувати податок на нерухоме майно за його оціночної вартості, а не за площі об’єкта нерухомості.
У грудні 2020 року порівняно з груднем 2019 року будівельно–монтажні роботи подорожчали на 9,6%.
Найбільше ціни зросли в другому півріччі 2020 року. І така тенденція збережеться і в 2021р.
Прагнення людей придбати альтернативний будинок за містом стало масовим в 2020 році. У поточному тенденція продовжується. У 2020 році вперше з 2008-го заміська нерухомість в Київській області пережила зростання попиту. В цілому, попит зріс на 65%. Йшлося про покупку скромних будинків площею до 130-150 кв. м в радіусі до 30-40 км від столиці за ціною 1-3,5 млн грн.
Найнижчий попит – на будинки понад 300 кв. м. Найбільш затребуваними стали будинки або таунхауси площею 120-200 кв. м.
Найпопулярніші напрямки – Обухівський, Одеський, Вишгородський, Житомирський та Бориспільський. Однак не виключено, що зі зняттям карантинних обмежень та відкриттям кордонів інтерес до заміської нерухомості охолоне, а ціни знизяться на 10%.
Спостерігається новий етап подорожчання квартир як в новобудовах, так і на вторинному ринку.
- У 2021 році забудовники впевнені – ціни на житло в цьому році зростуть на 3 -15% в залежності від класу об’єкта.
- У старих будинках квадратні метри подорожчають мінімум на 5-7%, – попереджають ріелтори.
Тут є кілька аргументів. На первинному ринку розраховують на ажіотажний попит на квартири.
По-перше, через плутанину на ринку, пов’язаної з реформою ДАБІ та загальною кризою в економіці, кількість нових об’єктів в 2021 році різко зменшиться.
По-друге, буквально під ялинку, в грудні минулого року, Мінфін запустив Українську фінансову житлову компанію, яка буде видавати обіцяні дешеві кредити – під 5-7% річних. Правда, не факт, що в цьому році позики дістануться всім бажаючим. Але забудовники розраховують, що це все рівно підвищить збут. Правда, якщо буде фінансування.
На вторинному ринку, навпаки, розраховують, що з новобудовами будуть проблеми.
Наприклад, впаде ще пару будівельних пірамід й люди кинуться купувати старе житло, що дозволить продавцям переписати цінники.
Або якщо квартири в новобудовах подорожчають, як прогнозують експерти, на 10-15%, вторинка може додати в ціні до 5%. Якщо ж при цьому буде ще й дефіцит нового житла, і покупці кинуться на вторинку, зростання може скласти до 10%. Тут багато також буде залежати від того, чи з’явиться дешева іпотека.
Середньостатистичний квадратний метр житла в старих будинках за минулий рік виріс на 50 доларів – до 1068 доларів. Це означає, що двакімнатна на 50 квадратів за рік подорожчала на 2,5 тисячі доларів.
Але найголовніше – що буде з економікою й прибутками українців. Якщо в країні настане затяжна криза, люди масово втрачатимуть роботу, а зарплати перестануть рости, збут житла суттєво знизяться.
Тому, замість того щоб підвищувати цінники, продавцям доведеться їх опускати. Навіть якщо будуть заявлені високі ціни по прайсу, люди можуть розраховувати на різні акції від забудовників або суттєвий торг від власників квартир у старому фонді.
вик. директор Групи Компаній GLS
– Вентиляційні системи
– Димохідні системи
– Монтаж
– Шеф-монтаж
– Аеродинамічний розрахунок
– Вентиляційні системи
– Димохідні системи
– Керамічні димоходи
– Монтаж
– Шеф-монтаж
– Доставка