Новини

За встановленими правилами, податок на два рівних за площею будинки в одному місті однаковий. При цьому, один будинок знаходиться на околиці і коштує 1 млн. грн., а інший – в центрі, і його вартість 10 млн. грн.
Тому Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, яким, зокрема, пропонує формувати податок на нерухоме майно за його оціночної вартості, а не за площі об’єкта нерухомості.

В 2021 році в Києві може бути встановлений рекорд з об’єму введеної в експлуатацію нерухомості. В 2020-му через реформи та фактичний застій ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції) біля 41% готового житла не були здані в експлуатацію. Зараз черга на введення в експлуатацію – понад чверть мільйона квадратних метрів житла, готових з 2020 року.

В 2021 року збільшиться число угод з придбання готових квартир в новобудовах.

Невеликі компанії найчастіше співпрацюють з провідними, аби була можливість затриматись на ринку. Існуюча конкуренція між забудовниками, дефіцит фінансування, обмежений попит та непевні правила гри призводять до підвищення “порогу” доступу до ринку. Новачок без репутації та портфелю проектів вже не може, як раніше побудувати проект, маючи кошти лише на три-шість місяців фінансування, залишок потрібно додати з ринку. Ця схема може спрацювати для великих гравців, але маловідомому забудовнику покупці бояться довірити свої гроші.
Для відновлення довіри покупців до первинного ринку, і задля застереження від нових пірамід, потрібно прийняти закон про захист прав інвесторів (проект вже в Раді).

Звичайно ж в 2021 році усі бажають закінчення спаду та миттєвого росту економіки
України. А в реальності, ми очікуємо сезонний зріст попиту на бетонні вироби – тротуарну плитку, дорожні елементи, облицювальний камінь, а також зазвичай популярні бетонні лавочки, антивандальні смітники та квітники, достатньо нові, і вже досить популярні – бетонні ліхтарі.

Ринок нерухомості України переживає наслідки корона-кризи та карантину, на вторинному ринку спад цін був незначний, а от на первинному забудовники пройшли стрес-тест.
НБУ наголошує, що наслідки пандемії на ринку житла помітні, але не довготривалі та часткові. Регулятор вважає, масштабної трансформації ринку не буде. Баланс на ринку нерухомості відновиться одночасно з послабленням карантину.