Згідно ДСТУ Б В.Б 2.5-33:2007 “Інженерне обладнання будівель та споруд. Поквартирне теплопостачання житлових будинків з теплогенераторами на газовому паливі із закритою камерою згоряння з колективними димоходами та димохідними системами”, площа перетину колективних димоходів, загальних притяжних повітропроводів димохідних систем повинна пройти перевірку розрахунком згідно методикам заводу-виробника колективної димохідної системи.
Виконується це на основі сумарної теплової потужності та кількості теплогенераторів, приєднаних до колективного димоходу, за умови їх одночасної роботи.
На сьогодні методика розрахунку димохідних систем повітря-газ з багаторазовим підключенням детально викладена в ДСТУ Б EN 13384-2:2010 “Димоходи. Методи теплотехнічних та аеродинамічних розрахунків”.
В стандарті вказано, що аеродинамічний та теплотехнічний розрахунок застосовується до колективних димоходів, які обслуговують будівлі висотою на більше 5 поверхів, та до систем ДСПГ (димохідна система повітря-газ), які можна встановлювати в будівлях до 10 поверхів.
Основні параметри, які мають вплив на розрахунок поперечного перетину:
- Загальна ефективна висота димової труби;
- Кількість підключених котлів;
- Номінальна теплова потужність кожного котла.
– Вентиляційні системи
– Димохідні системи
– Монтаж
– Шеф-монтаж
– Аеродинамічний розрахунок
– Вентиляційні системи
– Димохідні системи
– Керамічні димоходи
– Монтаж
– Шеф-монтаж
– Доставка