Аеродинамічний розрахунок
Проектуючи будинки з поквартирним теплопостачанням від автономних газових котлів з закритою камерою згоряння, надважливо вірно розрахувати параметри колективних димохідних систем. В українській нормативній базі для цього розроблена відповідна методика. Окрім цього, виробники пропонують комп'ютерні програми для автоматизованого розрахунку.

Згідно ДСТУ Б В.Б 2.5-33:2007 “Інженерне обладнання будівель та споруд. Поквартирне теплопостачання житлових будинків з теплогенераторами на газовому паливі із закритою камерою згоряння з колективними димоходами та димохідними системами”, площа перетину колективних димоходів, загальних притяжних повітропроводів димохідних систем повинна пройти перевірку розрахунком згідно методикам заводу-виробника колективної димохідної системи. 

Виконується це на основі сумарної теплової потужності та кількості теплогенераторів, приєднаних до колективного димоходу, за умови їх одночасної роботи. 

На сьогодні методика розрахунку димохідних систем повітря-газ з багаторазовим підключенням детально викладена в ДСТУ Б EN 13384-2:2010 “Димоходи. Методи теплотехнічних та аеродинамічних розрахунків”. 

В стандарті вказано, що аеродинамічний та теплотехнічний розрахунок застосовується до колективних димоходів, які обслуговують будівлі висотою на більше 5 поверхів, та до систем  ДСПГ (димохідна система повітря-газ), які можна встановлювати в будівлях до 10 поверхів.  

Основні параметри, які мають вплив на розрахунок поперечного перетину: 

  • Загальна ефективна висота димової труби; 
  • Кількість підключених котлів; 
  • Номінальна теплова потужність кожного котла.